ه­­­­و الحق

مؤسسه علمی فرهنگی پرسمان در آغاز با عنوان کتابخانه «پرسمان حدیث» از سال 1386 ش. فعالیت­‌های خویش را زیر نظر عالم دینی، استاد فرهیخته حوزه، حاج آقای هاشمی­‌نژاد بلخی (دامت توفیقاته) و با جلسات هفتگی شرح احادیث کتاب گرانسنگ «اصول کافی» آغاز کرد. یک‌­چند مدیریت علمی مجموعه با استاد گرانقدر حوزه، مرحوم آیت‌­الله امینی الاسلام (رحمة‌الله) و نیز جناب آقای دکتر محمدی (حفظه‌الله) بود. این جلسات بحمدالله سال­‌ها ادامه یافت و افزون بر طلاب حوزه علمیه، جمعی از دانشگاهیان و عموم افراد علاقمند نیز در آن شرکت می­­‌جستند و دستِ­‌کم زمینه‌­ساز انس و الفت ایشان با معارف عمیق نهفته در دل میراث حدیثی شیعه بود.

در سال ۱۴۰۰ پرسمان حدیث، فعالیت­های خود را تحت عنوان «مؤسسه علمی- فرهنگی پرسمان» با همکاری تنی چند از فضلای جوان، متعهد و متخصص حوزه و دانشگاه، در 3 بخش «آموزش»، «پژوهش» و «رسانه و بین­‌الملل» سازماندهی نمود. این مؤسسه که هویتی علمی، دینی و فراملی دارد می­‌کوشد تا به سهم خویش در راستای اعتلا و ارتقای سطح معرفتی جامعه، با عطف توجه به نیازهای واقعی در سه بخش آموزش، پژوهش و رسانه، گام بردارد.

مؤسسه پرسمان با تأکید بر واقعیت و اهمیت فزاینده فضای مجازی، فعالیت­‌های علمی آموزشی خود را در این بستر با دو زبان فارسی و اردو آغاز نمود و تولید و نشر برنامه به زبان انگلیسی و عربی را نیز در دستور کار خود دارد.